Odżywki na rzeźbę

W niniejszym artykule przedstawiam najpopularniejsze odżywki stosowane przez sportowców-kulturystów na wyrzeźbienie masy mięśniowej. Podam także najważniejsze informacje odnośnie do działania suplementów, ich ceny oraz sposobu dawkowania.

Przejdź do sklepu: http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=123&produkt=0

OLIMP 100% NATURAL WHEY PROTEIN CONCENTRATE to czysty koncentrat białek serwatkowych, który wykazuje wysoką aktywność anaboliczną i akceleruje transport aminokwasów do komórek mięśniowych. Preparat jest dobrze przyswajany przez organizm i może być stosowany zarówno przez sportowców wyczynowych, jak i amatorów. Stosowany do trzech razy w ciągu dnia (jedna porcja- 35 gramów). Cena za 700 gramów odżywki wynosi ok. 40 zł.

AMINO MUSCLE 16.500 LIQUID to płynny koncentrat aminokwasowy, który dostarcza organizmowi aminokwasów o najwyższej jakości biologicznej. Preparat działa natychmiastowo i już po kilku sekundach od spożycia powoduje regenerację uszkodzonych włókien mięśniowych. Przyjmując, że potreningowa dawka nie powinna przekroczyć 45 ml, preparat powinien wystarczyć na trzytygodniową kurację. Sugerowana cena: 99 zł.

Anabolic Amino 9000 to kompleksowy, proteinowy preparat, który znacząco zwiększa ukrwienie mięśni, podnosi wartość glicyny w organizmie i przyspiesza regenerację organizmu po treningu. L-prolina, zawarta w preparacie, jest głównym aminokwasem strukturalnym, który odgrywa ważną rolę w syntezie białek i metabolizmie ogólnym, reakcjach antyoksydacyjnych i odpowiedzi immunologicznej. Anabolic, zażyty po treningu, uzupełnia rezerwy energetyczne oraz stymuluje syntezę białek. Przyjmując, że jedno opakowanie zawiera 900 tabletek (dziennie przyjmujemy ok. sześciu tabletek), miesięczna kuracja to koszt rzędu 100 zł.

Na koniec coś z gatunku blisterów. HMBolon NX to preparat na rzeźbę wzmocniony działaniem argininy. Zgodnie z obietnicą producenta ma hamować aktywność katabolicznych enzymów oraz aktywizować silny enzym anaboliczny. Arginina wspiera rozwój beztłuszczowej masy mięśniowej. Jedno opakowanie preparatu może wystarczyć na niespełna pięć dni kuracji- przy założeniu, że przyjmujemy osiem kapsułek dziennie. Cena za jedno opakowanie- ok. 10 zł.

Nie sposób zrecenzować wszystkich preparatów, dlatego też podamy Państwu kilka, istotnych wskazówek. Po pierwsze, zdecydowanie lepszym wyborem są preparaty rozpuszczalne w wodzie- szybciej trafiają  do obiegu. Po wtóre, warto zapoznawać się ze składem preparatów i wybierać te, o najmniejszym stopniu nasycenia substancjami dodatkowymi. Po trzecie, nie traktujemy suplementów i odżywek jako jedynej drogi do osiągnięcia idealnej sylwetki.

Zobacz tutaj: http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=123&produkt=0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>