Kreatyna dawkowanie

Sportowcy wykorzystują dwie metody przyjmowania suplementów na bazie kreatyny. Jedna z nich opiera się na ciągłości i systematyczności, druga zaś na stosowaniu zalet aplikacji naprzemiennej. Schemat dawkowania naprzemiennego uwzględnia fazę nasycenia i fazę podtrzymania i – wedle wielu sportowców – prowadzi do uzyskania lepszych wyników. Powstrzymamy się jednak od wartościowania obu sposobów i skoncentrujemy na ich opisie.

Duży wybór,dobre ceny w sklepie: http://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=123&produkt=0

Faza nasycenia i faza podtrzymania

Najogólniej rzecz ujmując, w fazie nasycenia, przyjmujemy większe ilości preparatu aniżeli w fazie podtrzymania. Faza nasycenia powinna trwać około dwóch tygodni (dla zaokrąglenia rachunku przyjmijmy piętnaście dni). Przez pierwsze pięć dni należy przyjmować cztery dawki kreatyny (każdorazowo po sesji treningowej). Jednorazowa dawka nie powinna przekraczać jednak 5 gramów. Od piątego do dziesiątego dnia należy wprowadzić do diety glukozę w ilości jednego grama na każdy kilogram ciała. W ostatnim etapie fazy nasycenia sportowiec powinien wprowadzić do dziennego rytmu dnia sprint. Po zakończeniu fazy nasycenia należy całkowicie odstawić kreatynę. Po sześciu tygodniach na nowo wprowadza się ją do diety; optymalna wartość- 2 gramy. Po upływie kolejnych sześciu tygodni należy zwiększyć dzienną dawkę o kolejne dwa gramy. Pamiętajmy przy tym, że efekty stosowania kreatyny są uzależnione od naszych własnych działań i determinacji. Im więcej ćwiczeń i treningów, tym efekty będą wyraźniejsze. Nie przyjmujmy również zbyt dużych ilości kreatyny, gdyż jej nadmiar, tak czy inaczej, zostanie wydalony z organizmu wraz z moczem.

Stała suplementacja

Stałe przyjmowanie kreatyny daje bodaj lepsze rezultaty aniżeli aplikacja naprzemienna. Zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez dietetyków na każdy kilogram masy ciała przypada 0.03 g kreatyny. Rachunek jest zatem prosty. Jeżeli sportowiec waży przykładowo 80 kilogramów, może przyjąć 2,4 gramów kreatyny w ciągu dnia. Różnica w proporcjach – odnosząc się do danych z poprzedniego paragrafu – jest zatem ogromna.

Suplementacja „dzielona”

Według innej szkoły dawkowania kreatyny preparat powinien być przyjmowany dwa razy w ciągu dnia. Na każde, dziesięć kilogramów masy ciała przypada jeden gram kreatyny. Sportowiec o masie ciała równej 90 kilogramów powinien przyjmować 9 gramów kreatyny w ciągu dnia. Wartość należy podzielić na dwie dawki. Jedną dawkę, 4,5 grama kreatyny, należy przyjąć po przebudzeniu się, drugą- po treningu. Jeżeli trening z jakichś przyczyn nie może się odbyć, kreatyna i tak powinna zostać zaaplikowana do organizmu.

Koniecznie spróbujhttp://www.sfd.pl/sklep/prdir.aspx?pid=123&produkt=0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>